zpět na rozcestník gasys Domovská stránka

Zasklívací práce

delic
delic

Hliníková zábradlí
 

pro zasklené balkóny a lodžie

 

Hliníková zábradlí pro balkóny a lodžie představují velmi estetické, účelné a moderní řešení dnešní  panelové výstavby.

Systém hliníkového zábradlí vychází z rámového systému AluPlus. Zábradlí se skládá z hliníkových profilů, jejichž barevné provedení lze přizpůsobit požadavkům zákazníka.

Pro výplně hliníkových rámů se používají barevné vysokotlaké laminátové desky MAX Exterior splňující požadavky na rázovou a požární odolnost nebo bezpečnostní sklo Conex s čirou, mléčnou nebo barevnou fólií.

Ve spodní části hliníkového rámu jsou vyraženy drenážní otvory pro odtok kondenzátu. Hliníková zábradlí lze použít jak v rámci nové výstavby, tak při přestavbě balkónů a lodžií náhradou za staré zrezivělé konstrukce.

Stavebnicový systém hliníkových zábradlí nabízí řadu technických řešení, které lze vzájemně kombinovat a propojovat. Konstrukce zábradlí je kvalitní přípravou na dodatečné zasklení balkónu, lodžie či pololodžie pomocí rámových či bezrámových systémů.

 

Typy hliníkových zábradlí

Rám osazený výplní je možné rozčlenit svislými hliníkovými příčkami dle požadavku zákazníka nebo dle technických možností daných stavebním otvorem. Výplň MAX Exterior (vysokotlakou laminátovou desku) lze zvolit v různých dekorech a barvách, a tomu přizpůsobit i barvu hliníkových profilů. Další možností výplní je použití bezpečnostního skla s různými typy fólií (čirá, barevná, mléčná). Zábradlí je možné vodorovně předělit tzv. skleněným průhledítkem pro lepší výhled z balkónu či lodžie. Systém hliníkového zábradlí nabízí několik možností provedení a kotvení. Výběr nejvhodnější varianty vždy vychází z charakteru stavby s ohledem na zajištění statiky, a z požadavků investora. K zábradlí je možné si přímo objednat hliníkový držák na květinové truhlíky, popř. některý z nabízených typů sušáků na prádlo 

 

Hliníkové zábradlí – lodžie

Hliníkové zábradlí vychází z technického řešení lodžie panelového domu, kde zábradlí je umístěno mezi svislé boční stěny. Systém umožňuje několik způsobů kotvení zábradlí – na podlahu lodžie nebo vyneseně o 50 mm, 100 mm a 180 mm, popř. vynesení pomocí přiznaných konzol nebo tzv. vynesení fasádním způsobem. Na výběr je několik typů technického řešení zábradlí, které vychází z charakteru stavby a požadavků investora především na vzhled a funkčnost.

 

Hliníkové zábradlí – balkóny

Konstrukční řešení hliníkového zábradlí je nutné přizpůsobit danému typu balkonu, přičemž je vždy zohledňováno statické zajištění dané stavby. Systém kotvení vychází z požadavků investora a typu stavby. Zábradlí je možné doplnit bočními stěnami, které prostor ochrání proti větru, poskytují větší soukromí a působí velmi estetické - možnosti provedení.

 

Hliníkové zábradlí – atypické tvary

Systém hliníkového zábradlí je možné využít i pro nestandardní tvary balkónů či venkovních teras v různých rozměrech a tvarech. Možnosti řešení hliníkových zábradlí jsou, stejně jako možnosti jejich výplní, velmi široké.


Naše filosofie

Vyjít maximálně vstříc našim klientům je základní filosofií naší společnosti. Znamená to najít rozumný kompromis mezi požadavky klienta a technicko-technologickými možnostmi řešení jeho problému. S ohledem na to, že provádíme i atypické a speciální práce, není vždy jednoduché najít optimální vztah mezi možným a požadovaným. Přesto se vždy snažíme najít technicky nejschůdnější řešení, které je pro klienta ekonomicky zajímavé. O tom, že je to správná cesta, hovoří stovky spokojených klientů, kteří využili našich služeb.

stin

© 2021 GASYS - Zasklívací a tesařské práce | by M2system.cz